10 najlepszych wtyczek do WordPressa

Obecnie istnieje ponad 50 000 wtyczek, które można pobrać z oficjalnego repozytorium WordPress.org. Tak więc prawdopodobnie znajdzie się wtyczka dla każdej z Twoich potrzeb przy projektowaniu strony internetowej za pomocą WordPressa. Logicznie rzecz biorąc, każda z nich ma inny rozmiar, więc jeśli nie chcesz, aby Twoja strona była powolna, sprawdź wcześniej rozmiar wtyczki, którą zamierzasz zainstalować, w przeciwnym razie będzie ona zużywać dużo zasobów na Twoim serwerze. Abyś nie instalował zbędnych wtyczek, przedstawiamy Ci najciekawsze wtyczki do WordPressa.

Co to jest wtyczka do WordPressa?

Wtyczki to programy, które instaluje się w WordPressie i które pozwalają na rozszerzenie jego standardowej funkcjonalności. Są to komponenty kodu zaprogramowane w PHP i wykorzystują HTML, CSS i Javascript. Korzystając z wtyczek WordPress, unikasz konieczności edytowaniakodu swojej strony, aby dodać nowe funkcje lub dostosować jej wygląd. Dlatego wiele osób rozpoczynając tworzenie strony internetowej WordPress zastanawia się jakie wtyczki są ważne dla WordPressa lub jakie wtyczki zainstalować w WordPressie.

Działają one bardzo podobnie do rozszerzeń przeglądarki, takich jak Google Chrome, umożliwiając dodanie prawie wszystkiego do swojej witryny za darmo lub nie. Możesz zainstalować darmowe wtyczki lub kupić wtyczki WordPress.  Na tej liście wtyczek znajdziesz najlepsze darmowe i płatne wtyczki WordPress.

1. Yoast SEO

Ta wtyczka zapewnia wiele narzędzi SEO dla WordPressa. Dlatego jest to jedna z najczęściej używanych wtyczek WordPress w dziedzinie optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Konfigurując ją poprawnie, możesz wykonać dużą część on-page SEO swojej witryny: tytuły, meta tagi, słowa kluczowe, sieci społecznościowe, RSS…

Yoast SEO jest łatwe w użyciu. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić jest wybór słowa kluczowego, które chcesz pozycjonować dla konkretnej strony lub artykułu. Następnie zobaczysz serię wskazówek, które należy zastosować, aby poprawić on page SEO.

2. Google Analytics WordPress

Dzięki tej wtyczce możesz zintegrować narzędzie Google Analytics ze swoją stroną internetową, bez konieczności edycji kodu. Wystarczy, że podczas instalacji wtyczki wpiszesz swój identyfikator Analytics i będzie gotowy do pracy.

3. Ninja Forms

Dzięki temu narzędziu będziesz mógł tworzyć formularze w minutę, przeciągając i upuszczając. Ponieważ jest to bardzo intuicyjna wtyczka, jest idealna dla początkujących. Można projektować formularze bez konieczności używania kodu. Bardziej doświadczeni użytkownicy mogą korzystać ze wszystkich narzędzi, które oferuje Ninja Forms, takich jak  filtry i niestandardowe szablony pól.

4. Akismet

Najpowszechniej stosowana antyspamowa wtyczka do komentarzy, przetwarza i analizuje dane z milionów stron w czasie rzeczywistym, aby uniemożliwić spamerom dostęp do Twojej witryny. Spam generuje coraz większy ruch danych w Internecie i prędzej czy później Twoja strona poniesie tego konsekwencje, jeśli nie będziesz zabezpieczona. 85% komentarzy to spam, a moderowanie takiej ilości informacji zajmuje dużo czasu. Akismet oznacza te komentarze jako spam, zanim dotrą do obszaru oczekującego.

6. Komentarze – wpDiscuz

Jeśli uważasz, że system komentarzy WordPress jest nieco nudny, powinieneś spróbować wpDiscuz. Dzięki tej wtyczce możesz stworzyć system komentowania w czasie rzeczywistym bez spamu. Ponadto oferuje możliwość dostosowania systemu komentarzy, aby był bardziej atrakcyjny dla oka. Jeśli chcesz stworzyć prosty system komentarzy bez wielu komponentów, możesz skorzystać z niego za darmo. Ale jest też wersja Premium, jeśli potrzebujesz wprowadzić bardziej zaawansowane funkcje.

7. AddThis

Plugin dla sieci społecznościowych. Możesz wstawić przyciski na swojej stronie internetowej, aby udostępnić stronę na około 200 kanałów społecznościowych. Przyciski AddThis mogą być pływające lub rozszerzalne i są bardzo łatwe do wstawienia do witryny.

8. Shareaholic

Podobnie jak poprzednia wtyczka, Shareaholic jest również wtyczką do sieci społecznościowych i pozwala wstawić interaktywne przyciski na swojej stronie internetowej, dzięki czemu użytkownik może udostępnić treść w różnych sieciach społecznościowych.

9. WooCommerce

Chcesz mieć wtyczkę sprzedażową? Szukasz możliwości stworzenia sklepu internetowego? Zainstaluj WooCommerce i będziesz miał sklep internetowy w kilka minut.

10. WP Smush

Jest to wtyczka do optymalizacji obrazu. Wszelkie zdjęcia, które przesyłasz do swojego WordPressa, zostaną automatycznie zoptymalizowane, aby zapobiec spowolnieniu Twojej witryny z powodu rozmiaru plików. Istnieje opcja optymalizacji zbiorczej, w której możesz zoptymalizować do 50 plików jednocześnie. Możesz również zrobić to indywidualnie dla każdego obrazu w swojej bibliotece. WP Smush, domyślnie w swojej darmowej wersji używa technik kompresji bezstratnej.

 

Rekomendowane artykuły