Co to jest keyword stuffing?

Aby zrozumieć, czym jest keyword stuffing, zacznijmy od prostego wyjaśnienia, że Google i inne wyszukiwarki karzą pewne strony internetowe za nadużycia, które mają na celu manipulację wynikami i zdobycie pozycji w pierwszych wynikach słynnej wyszukiwarki. Z tego powodu musimy pamiętać, że nie możemy stosować pewnych technik w naszej strategii SEO. Jedną z nich jest Keyword Stuffing.

Co to jest jeyword stuffing?

Keyword stuffing to nadmierne używanie słów kluczowych, praktyka polegająca na próbie zaistnienia w pierwszych wynikach Google poprzez przesadne umieszczanie tego samego słowa lub frazy na stronie internetowej.

W dzisiejszych czasach black hat, spamdexing czy negative SEO to (złośliwa) nauka, którą w każdej sekundzie wykonują miliony ludzi, aby zaszkodzić konkurencji określonych firm. Wyszukiwarki takie jak Google stosują kary, aby ukarać te nieetyczne techniki.

Na początku kary wdrażane przez Google miały na celu korygowanie nieetycznych zachowań firm. Jednak, kary Google stały się idealnym narzędziem dla black hat SEO, aby zaszkodzić konkurencji firm, które ich zatrudniają, ponieważ wiele z ukaranych firm nawet nie wie, że padło ofiarą black hat SEO i pojawi się daleko od najwyższych pozycji w wyszukiwarce.

Znaczenie słów kluczowych w SEO

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że limit słów kluczowych jest mierzony pod względem gęstości słów kluczowych w obrębie tekstu. Powinien on wynosić od 2% do 10% lub od 3% do 7% w odniesieniu do pozostałych słów. Zagęszczenie większe niż te procenty może być uznane za spam.

Kucz do tworzenia jakościowych treści opiera się na naturalności i optymalizacji doświadczenia użytkownika, czyli parametrach, które Google wykorzystuje do indeksowania każdej strony niżej lub wyżej. Należy jednak pamiętać, że nawet jeśli nadużycie doprowadzi do kary, słowa kluczowe nadal są ważne zarówno w SEO, jak i SEM. Jeśli chodzi o SEO, słowa kluczowe są wykorzystywane zarówno w projektach stron internetowych i linkach, jak i w treści. O tych punktach należy pamiętać:

  • Należy pamiętać, że liczba mnoga i pojedyncza są synonimami. Jeśli twoim słowem kluczowym jest restauracja w Warszawie, liczba mnoga restauracje w Warszawie nie będzie traktowana jako kolejne słowo kluczowe, ale będzie wspierać liczbę pojedynczą.
  • Wyszukiwarki będą również interpretować słowa z tym samym korzeniem jako to samo słowo kluczowe.
  • Synonimy. Ostatnie aktualizacje Google sprawiły, że wyszukiwarka dostrzega również synonimy w treściach internetowych i te również będą działać jako wsparcie dla naszych słów kluczowych.
  • Gdzie użyć słów kluczowych? Oprócz treści (o gęstości 3%-5%), słowa kluczowe powinny być umieszczone w stronach docelowych (anchor text), w znacznikach meta-title i meta-description (czyli tych, które pojawiają się w wynikach wyszukiwarki), w niektórych tytułach, które zamieszczamy w treści: H1, H2, H3 i H4, w adresach URL, w atrybucie ALT obrazków, a także w naszych publikacjach w serwisach społecznościowych. Na koniec warto wspomnieć, że domeny zawierające słowo kluczowe będą również optymalizować pozycjonowanie stron internetowych, a słowa kluczowe umieszczone na początku akapitów i tekstu będą działać lepiej.

 

 

Rekomendowane artykuły