Gwiazdki Google w wynikach wyszukiwania​
5 (100%) 4 votes
Tworzenie stron i sklepów internetowych

Lepiej widoczni? Widocznie lepsi!

2 lipca 2017
Gwiazdki Google w wynikach wyszukiwania

Jako właściciel własnej firmy z pewnością założyłeś już stronę internetową lub zamierzasz ja mieć. Jednak nawet najpiękniejsza strona dla oka nie wygeneruje klientów, dopóki nie zrobisz porządnego audytu SEO własnej strony.

Po stworzeniu strony powinieneś zainwestować pieniądze w optymalizację serwisu, który będzie się dobrze pozycjonować w Google, generować ruch i klientów. Jednym z elementów profesjonalnej optymalizacji jest wdrożenie wspomnianych gwiazdek ocen.
Czym są gwiazdki ocen Google?
Gwiazdki ocen – to gwiazdki w mikroformatach zakodowane w szablonie strony internetowej, wyświetlone zarówno na stronie www oraz w wynikach wyszukiwania Google. Poprawna implementacja gwiazdek ocen na stronie nie gwarantuje jeszcze, iż gwiazdki wyświetlą się w wyszukiwarce – bowiem ostateczna decyzja zależy od Google. Warto jednak zrobić pierwszy krok i dać szansę na ten darmowy wyróżnik strony w SERP
Dlaczego warto wdrożyć gwiazdki ocen?
Jeżeli marzysz o zdobywaniu klientów z Internetu, to musisz iść z duchem postępu technologii. Google co jakiś czas wprowadza nowe standardy, które mogą poprawić widoczność Twojej strony w wynikach wyszukiwania.
Po co implementować gwiazdki na stronie?
  • Zyskujesz darmową powierzchnię reklamową w wyszukiwarce.
  • Wyróżniasz własną stronę www na tle konkurencyjnych wyników wyszukiwania.
  • Zwiększasz CTR, czyli klikalność strony w wyszukiwarce.
  • Poprawiasz pozycję strony w Google dzięki lepszej klikalności.
  • Zyskujesz dodatkowy ruch na stronie.
Warto jednak pamiętać, że niezależnie od wybranego formatu, zaimplementowanie fragmentów rozszerzonych na stronie nie daje 100% pewności, że gwiazdki ocen będą wyświetlać się przy naszym opisie. Ostateczną decyzję podejmuje algorytm Google, który określa czy wybrane dane pasują do naszej witryny. Jeśli jednak zaimplementujemy wszystko poprawnie, szansa na sukces jest spora.

© 2009-2019 SOBOLO STUDIO - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE